Domy drewniane warmińsko-mazurskie

Szkieletowe domy drewniane warmińsko-mazurskie – jakie są ich wady i zalety?

Czym charakteryzują się szkieletowe domy drewniane warmińsko-mazurskie?  Dlaczego warto je budować? Przeczytaj, a dowiesz się więcej.
Czym dom szkieletowy się różni od tradycyjnego?
Jest to dom o konstrukcji wykonanej z drewna. Musi ona być odporna na wilgoć i inne warunki atmosferyczne. Jeśli chcesz mieć tego typu dom, zainwestuj w dobre drewno. Jest to bardzo ważne. Można je docieplać, ogrzewać, a także używać tylko sezonowo. Warto zobaczyć, jak prezentują się takie domy na zdjęciach. Wyglądają bardzo estetycznie i nie są gorsze od murowanych. Zapraszamy do naszej galerii realizacji. Tam można zapoznać się z poszczególnymi etapami budowy.

Wady domów szkieletowych

Dom tego typu szybko się buduje, co może być zaletą, ale też wadą. Trzeba bowiem zgromadzić od razu fundusze na budowę. Musi być szybko zbudowany, najlepiej bez robienia przerw w pracy, bo drewno zamoknie, uszkodzą się inne elementy. Musisz się też na samym początku budowy zastanowić nad tym, w co wyposażysz swój dom. Jest to istotne, bo szkieletowe domy drewniane nie ważą dużo, ich konstrukcja jest lżejsza od tradycyjnych. Gdy masz zamiar kupić ciężki mebel, wspomnij o tym swojej ekipie budowlanej, żeby odpowiednio wzmocniła miejsca, gdzie będzie wisiało na ścianie lub stało na podłodze coś ciężkiego. Na przykład duże szafy, szafki na ścianę lub pianino.
Dom wytrzyma długo, ale nie jest na zawsze. Drewno wymaga odpowiedniej konserwacji, ale dotyczy to również elementów drewnianych w domach murowanych. Gdy będzie dobrze wykonany i konserwowany, posłuży przez długie lata.

Zalety domów szkieletowych

Jedną z zalet wyróżniających szkieletowe domy drewniane jest wspomniana już szybka budowa. Trwa zazwyczaj o wiele krócej niż w przypadku tradycyjnych domów. Czas budowy może wynosić trzy miesiące, a jeszcze za pomocą różnych czynników można go przyspieszyć. Budując tradycyjny dom, musisz liczyć się z dłuższym czasem budowy, który może wynieść rok. Dom szkieletowy jest tańszy, a dzięki temu oszczędzasz. Gdy chcesz mieć dom szkieletowy, możesz na początek zdecydować się na mniejszy, a potem w miarę potrzeb powiększać przestrzeń. Nie zajmie to wiele czasu i nie jest drogie. Wystarczy profesjonalna ekipa budowlana, która potrafi budować w technologii szkieletowej. Jest to dom energooszczędny, dzięki stosowanemu dociepleniu i odpowiedniej wentylacji.
Warto zbudować dom szkieletowy i zamieszkać w nim samemu lub z rodziną. Kiedy w rodzinie pojawiają się dzieci, to dom można powiększyć. Może to być również dom na lato lub inny sezon. Jest to inwestycja, która jest mniej kosztowna niż dom murowany, szybka w realizacji, a także bardziej ekonomiczna w późniejszym utrzymaniu. Przeanalizuj wszystkie za i przeciw i zbuduj swój dom szkieletowy. To się opłaca.

Domy drewniane warmińsko-mazurskie- skontaktuj się z fachowacami – zadzwoń 601 655 988.